logo poziome

PROJEKT – JAK DZIAŁAMY

Prosta droga do budowy wymarzonego domu

Poszczególne etapy oraz ich zakres różnią się w zależności od ustaleń indywidualnych.

Etap 1

Planowanie

Konsultacja wstępna

Sprecyzowanie celów i potrzeb oraz dostosowanie oferty i zakresu współpracy.

Analiza formalno-prawna

Weryfikacja uwarunkowań działki, rozpoznanie ograniczeń oraz wymagań lokalnych.

Etap 2

Rozpoznanie potrzeb

Weryfikacja oczekiwań

Badanie ankietowe oraz rozmowa w celu określenia oraz zrozumienia wymagań celów oraz potrzeb.

Wizja lokalna

Wizyta na działce przeznaczonej pod zabudowę oraz analiza warunków terenowych.

Etap 3

Projekt koncepcyjny

Propozycja wstępna

Przedstawienie ogólnej wizji obiektu wraz z usytuowaniem budynku na działce, w oparciu o dane uzyskane na poprzednim etapie.

Konsultacje oraz modyfikacje

W toku kolejnych spotkań doprecyzowujemy koncepcję do momentu uzyskania satysfakcjonującego rezultatu.

Etap 4

Projekt budowlany

Projekt architektoniczno-budowlany

Opracowanie kompletu dokumentacji niezbędnej do uzyskania pozwolenia na budowę.

Projekt techniczny

Równoległe sporządzenie dokumentacji wymaganej do rozpoczęcia robót budowlanych.

Etap 5

Projekt wykonawczy

Dokumentacja rysunkowa

Szczegółowe rysunki rozwiązań skomplikowanych detali oraz miejsc krytycznych.

Dokumentacja opisowa

Dokładne specyfikacje materiałowe oraz instrukcje wykonawcze ułatwiające prawidłowe wykonanie robót.

Etap 6

Formalności

Decyzje administracyjne

Występujemy do instytucji oraz urzędów w celu uzyskania niezbędnych uzgodnień, decyzji oraz opinii na potrzeby otrzymania pozwolenia na budowę oraz przystąpienia do użytkowania obiektu budowlanego.

Etap 7

Nadzór autorski

Wsparcie merytoryczne

Pomoc w zrozumieniu dokumentacji projektowe, konsultacja rozwiązań zamiennych oraz wyjaśnianie wątpliwości na etapie budowy.

Nadzór budowy

Skrupulatna kontrola poprawności realizacji robót budowlanych oraz zgodności z dokumentacją i ustaleniami w ramach nadzoru autorskiego.

Wspólna praca nad wyjątkowym projektem

Stawiamy na partnerską współpracę, a kluczowym elementem są dla nas regularne spotkania i stała komunikacja. Dokładna weryfikacja Twoich potrzeb, pozwala na precyzyjne dostosowanie projektu do oczekiwań.

Projektowanie to nie tylko ekspercka wiedza, ale także twórcza współpraca. Jesteśmy tu dla Ciebie, gotowi odpowiedzieć na pytania i udzielić szczegółowych wyjaśnień. Twoje zdanie odgrywa kluczową rolę na każdym etapie projektu.

To ty podejmujesz decyzje

Budowa domu to przedsięwzięcie wymagające podjęcia wielu kluczowych decyzji. W trakcie współpracy na bieżąco omawiamy z Tobą możliwe alternatywy. Przedstawiamy dostępne opcje i nie narzucamy własnego zdania, pomagając wybrać najkorzystniejsze rozwiązania dostosowane do Twoich potrzeb.

Dostępne możliwości

Wskażemy możliwe do zastosowania warianty i alternatywy dostosowane do specyfiki projektu.

Wady i zalety rozwiązań

W oparciu o rzetelną wiedzę branżową omówimy korzyści oraz ograniczenia wiążące się z zastosowaniem konkretnych rozwiązań.

Rekomendacje

Bazując na naszym doświadczeniu pomagamy dokonać wyboru dostosowanego najlepiej do budżetu oraz potrzeb.

Nowoczesny proces projektowania

Na bazie wieloletnich doświadczeń opracowaliśmy własne standardy pracy pozwalające na osiągnięcie wysokiej jakości efektów.

Wdrożenie zintegrowanego procesu projektowania przekłada się na zmniejszenie kosztu budowy, dzięki możliwości optymalizacji rozwiązań na wczesnym etapie projektu. Umożliwia również osiągnięcie lepszej efektywności energetycznej obiektu, dzięki jednoczesnej współpracy wszystkich zaangażowanych specjalistów.

Staranne planowanie to klucz do oszczędności. Uniknij niepotrzebnych wydatków dzięki precyzyjnej dokumentacji projektowej.

Wsparcie z formalnościami oraz podczas budowy

Nie martw się formalnościami. Załatwienie spraw administracyjnych takich jak uzyskanie pozwolenia na budowę lub pozwolenia na użytkowanie możesz pozostawić nam. Dzięki temu oszczędzisz czas oraz nerwy.

Również podczas budowy pozostajemy do Twojej dyspozycji w przypadku potrzeby udzielenia dodatkowych wyjaśnień związanych z dokumentacją projektową. Możemy wesprzeć Cię również bezpośrednio na placu budowy w ramach nadzoru autorskiego.

PROJEKT - Jak działamy

Kompleksowe wsparcie na drodze do budowy wymarzonego domu

Skontaktuj się z nami, by dowiedzieć się więcej i ustalić, jak możemy Ci pomóc.

Najczęściej zadawane pytania

Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje wątpliwości? Zajrzyj do pełnej listy pytań i odpowiedzi lub skontaktuj się z nami.

Co mam przygotować do wyceny projektu?

Do wstępnej wyceny warto przygotować informacje dotyczące wielkości i funkcji budynku, ewentualne wytyczne dotyczące wykorzystania przestrzeni oraz wszelkie sprecyzowane oczekiwania i wymagania. Dodatkowe ustalenia wpływające na ostateczną kwotę opracowania dokumentacji zostaną sprecyzowane poprzez kontakt indywidualny.

Czas opracowania projektu budowlanego różni się w zależności od skali i złożoności planowanej inwestycji. Dla budynku jednorodzinnego proces ten zazwyczaj zajmuje około pół roku. Warto jednak mieć na uwadze, że im więcej czasu przeznaczymy na ustalenia na etapie projektu tym większe oszczędności uzyskamy i mniej stresu odczujemy na etapie budowy.

Podpisanie umowy z projektantem umożliwia określenie zakresu prac, odpowiedzialności stron, ochronę interesów i uregulowanie kwestii finansowych, zapewniając jasność i klarowność warunków współpracy. Brak umowy utrudnia możliwość roszczeń odszkodowawczych w przypadku błędów projektowych oraz wiąże się z ryzykiem nierzetelnej realizacji usługi.

W obowiązujących przepisach prawnych obejmujących inwestycje prywatne nie występuje definicja projektu wykonawczego, zawartość takiego opracowania nie jest regulowana prawnie, dlatego podlega ono każdorazowym ustaleniom indywidualnym. Zakres dodatkowych opracowań wynika ze skomplikowania projektu oraz potrzeb klienta i może zawierać np. dodatkowe rysunki skomplikowanych detali lub też szczegółowe specyfikacje oraz instrukcje wykonawcze.